A következő cikket Freya Krisz írta. Szerintem nevezhetem barátomnak, mert bár egyszer találkoztunk volna, el is felejtettem, sokat beszélünk.
Nagyon, nagyon nagyon sok mindenen van tl, megjárta a hadak útját….kislányát egyedül neveli.most építi újra az életét…
Segítjük egymást, mi elvált NŐK, és a Facebookon írt egy nagyon jó cikket nekünk, amit én most ide be is másolok. (Egyik tagunk férje már elköltözött, van barátnője, de ne hajlandó válni…erre jött a válasz…)
szia!Az első az, hogy elkezdesz háztartási naplót vezetni és minden költséget jegyzel, és hónap végén kiszámlázod a férjednek min a felét, de azokat a költségeket, ami csak őmiatta keletkezett, teljes egészében. … nem fogja persze feltétlenül kifizetni, ezért te elteszel minden blokkot és mindenről számlát kérsz… egyet biztosan el fogsz érni, mivel másképp reagálsz a viselkedésére, mint eddig, kibillented az egyensúlyából… a saját pénzedből pedig tartalékalapot képzel saját magadnak, mert arra mindenképpen szükséged van.
Közben szépen megtanulsz mindent a kezedben tartani Ez meg téged fog kiegyensúlyozni érzelmileg a csapások közt
1. Ne hagyd, hogy lehúzzon pénzzel, energiával.
2. A feladatokat, amik a férjeddel kapcsolatosak, szépen átirányítod a barátnőjéhez: menjen el ő a tisztítóba az öltönyért, kérjen ő időpontot a fogorvoshoz, stb…
3. Sört, cigit, ruhát, cipőt, stb vegye meg magának és hozza haza ő, ezeket még átmenetileg sem finanszírozhatod, nem a te dolgod
4. telefonodat, net elérhetőséget, stb átteszed a saját nevedre, nehogy zsarolhasson azzal, hogy levesz a családi flottáról mondjuk a cégnél, és a kommunikáció hiányával elzár a külvilágtól…
5. Összeírod, ki mit hozott a házasságba, mik azok a dolgok, amiket közösen szereztetek és mik azok, amik a további életetekhez feltétlenül szükségesek, és esetleg tárgyalási alapot képeznek
6. A felesleges dolgokat azonnal elkezded selejtezni, felteszed vaterára, olx-re, garázsvásárt csinálsz, mindegy hogyan, de meg kell szabadulni a ballaszttól és meg fogsz lepődni, ennyi nem hasznosított tartalék pénz van állóeszközben a lakásban…
7. Összeírod, ki mennyi pénzt hozott a háztartásba a kapcsolatotok alatt, és miből, függetlenül a bevallott jövedelemtől – az ügyvédek közti tárgyalásnál a régi adóbevallások másolatai és a tényszámok általában egyenértékűek egy király flush-sel.
8. Minden hivatalos papír eredetijét gyűjtsd be, másold le, és tedd el olyan helyre, ahol nem fér hozzá. Sok eredeti papír van, amit mindenképp megtartanék magamnak és egyből az ügyvéd kezébe tenném, pl lakás, autó adásvételi, hitel papírok, szerződés, biztosítások, befektetések, stb… NEM aljasság ilyenkor átnézni mindent, meg fogsz lepődni, miket találsz.
9. Szinte mindenhol van elérhető ingyenes jogsegélyszolgálat, amit alanyi jogon igénybe vehetsz…
10. saját néven lévő bankszámla ! ahova a jövedelmed, csp jön…
A rendszerezés szar meló, de a kiszolgáltatottság érzésén segít, és leköt, amúgy nagyon hasznos is.
Freya Krisz amúgy lakberendező és minden más is:
Ezen a linken megtalálhatjátok!
Kövess az alábbi oldalakon, és még több tipphez juthatsz, ami a kiegyensúlyozott, boldog családot segíti!
Csatlakozok hozzád! Szeretnék harmonikus családot!
Szeretnél a Boldog Elváltak Klubjának tagja lenni?
Szeretnél találkozókon, előadásokon részt venni, ahol csak elváltak vannak?
Gyere és csatlakozz a klubhoz Facebookon!
Csatlakozok a Boldog Elváltak Klubjához!
Akik eddig is megbíztak bennem, és mint író vagy tanácsadó számítottak rám, a teljesség igénye nélkül:
Pénzterapeuta vagyok, pénzügyek területén sok embernek nyújottam már coaching szolgáltatást.
A cikk pénzügyi vonatkozásaival mélyen egyetértek. Egy apró kiegészítést tennék: sosem késő, de legjobb, ha már a házasság alatt elkezd minden asszony
– háztartásnaplót vezetni (és nemcsak a kiadásokról, hanem a bevételekről is!)
– vésztartalékot képezni – ami természetesen családi vészalapként kezdi a pályáját, de egy esetleges válás esetén teljes joggal tartasz igényt kapásból a felére, ha nem az egészre azon az alapon, hogy Te kuporgattad össze, Nélküled egy fillér nem lenne belőle
– takarékosan költeni – már csak a megszokás miatt is, mert ez a szokás ilyenkor aranyat ér
– felesleges kiadásokat leépíteni, a kiadásszerkezetet észszerűsíteni, átvariálni, ahol szükséges – ezzel is rengeteget lehet spórolni, vagy éppen olyan helyre irányítani a pénzt, ahol aztán meg tudod forgatni – ezzel pedig saját forrásra szert tenni, ami akkor is a Tiéd, ha válás lesz a vége
– minden szolgáltatáscsomagot és biztosítást évente egyszer átnézni – ha van azóta kedvezőbb díjcsomag, biztosítás, akkor fordulónap előtt 30-45 nappal át tudod kötni – és nem mellesleg megvan az a haszna is a dolognak, hogy Te fogod pontosan tudni, milyen csomag kinek a nevén hogyan működik (nem titkolhatja el Előled a majdnem exed)
– lomtalanítani – már házasságban is jó rászokni, mert egy kis külön pénzalapot képezhetsz belőle Magadnak, főleg, ha a férjed csak a konyhapénz kezelésére tart alkalmasnak (hogy meg tudnának lepődni ezek az urak, hogy egy ügyes gazdasszony mi mindent képes kihozni a kegyesen odalökött konyhapénzből is!!!)
– minden papírt rendszerezni – a számláktól elkezdve a hitelszerződésen át a biztosítási kötvényeken keresztül a bankbetétig mindenről gyártanak papírt. Ezeket nem elég csak eltenni, hanem rendszerbe is kell állítani. Használj ordnert, aktát, “bugyit”, bármit, ami Neked kézre esik és kiismered Magad benne, de legyen, hogy amikor kell valami papír, akkor ne az egész házat kelljen felforgatni érte. Váláskor ez azért is hasznos, mert a rendszert egyedül Te fogod ismerni, és így akármit akarna is lenyúlni a férjed, te hamarabb találod meg, mint ő…
Igenis kell, hogy a nők is belelássanak a pénzügyekbe, meg az is, hogy kezükbe is vegyék.
“Egy nő függő helyzetben lesz mindaddig, amíg nincs saját pénztárcája.” – Elisabeth Cady Stanton, nőjogi aktivista (1815-1902)