Petrus Márta blogja

A közös játék, mint lépcsőfok

 

Közös játék

Közös játék

 

 

Normál életben játékokkal foglalkozom.

Felépítettem egy készségfejlesztő játékokat forgalmazó és gyártató céget, amit most átadtam egy fiatal tehetségnek, illetve olyan játszóházakat szervezek, melyek jó hatással van a gyermekek fejlődésére. Közben megtanítjuk a szülőket is a gyerekekkel együtt játszani.

 

Közben jött, hogy az életem megváltozott, és egyedül álló anyává váltam.

Eddig is tudtam, hogy a közös, minőségi idő játék formájában a legfontosabb, ezt tanítom mindenkinek.

De amikor egyedül marad az ANYA….na….sajnos sokszor erre jut a legkevesebb nyugodt pillanat.

 

Ez a legnagyobb hiba, amit elkövetünk, és magunkba kell nézni, lenyugodni, és 20 percet keresni, minden nap, amikor nincs semmi és senki, csak azok az általunk világra hozott, két kis cukorborz, édes pofa szimbióta.

 

A mai világban, amikor minden anya, minden apa dolgozik, rohan, dolgozik, vacsorát készít, dolgozik, telefonál, dolgozik, okos kütyün pötyög, dolgozik, rohan…sajnos egyre kevesebb idő jut arra, ami a gyerekek számára nélkülözhetetlen, akár a levegő.

Ez pedig nem más, mint a közös időtöltés és a közös játék.

A közös, minőségi időnek kulcs szerepe van a gyermekek lelki, szellemi és testi fejlődésében. Ilyenkor alakul ki a kötődés, a bizalom, a biztonság, ilyenkor érzik a gyerekek, hogy Köszi Anyu! Köszi Apu! Köszi, hogy szerettek.

 

Mi is a minőségi idő?

A minőségi idő az az, amikor nem figyelünk másra, csak egymásra. Nincs tablet, nincs okos telefon, nem szól a háttérben egy csúcsszuper Tv műsor, nincs más, csak a család, csak a szülő a gyerekkel. Az nem minőségi idő, ha leülünk építőkockázni a gyermekünkkel, és közben egy másik családtaggal folytatunk diskurzust a napunkról. Nem. Amikor építünk, vagy rajzolunk, vagy kúszunk-mászunk… akkor nincs más, csak az, akivel építünk, vagy rajzolunk, vagy kúszunk-mászunk!

Sokan kérdezik, hogy az együtt mesenézés? Az minőségi időnek számít? Mi erre, az AprókaTanodában azt szoktuk mondani, hogy nem. Fizikailag természetesen együtt vagyunk, de ez nem számít. Fizikailag sokan együtt vannak, mégis oly távol egymástól. Jó program a közös családi mozi délután a kanapén, de az nem minőségi idő. (Megjegyezném, hogy személyes véleményem az az, hogy nincs jó hatással a gyermekekre a TV nézés, és mindig arra kérek minden szülőt, hogy amennyiben néznek is mesét, a korhatárt tartsák be! Nem véletlen, hogy meg van jelölve, melyik mese, milyen korú gyermeknek való! Tönkretesszük gyermekeink lelkivilágát, ha nem figyelünk! És 10 perc mese elég is lenne…)

Aktív, kölcsönös odafigyelés, elfogadás, meghallgatás, megértés, szeretet…ezek jellemzik a minőségi időt.

A szakemberek azt mondják, hogy ha minden nap 20 percet eltöltünk gyermekünkkel, amikor csak és kizárólag rá figyelünk, akkor már a lelkét, szellemét „feltöltöttük” és hozzájárultunk a harmonikus fejlődéséhez.

Mi legyen a közös program?

Játék. Játék. Játék. Játszunk! Játszunk! Játszunk! Együttjátszunk! Játszunk együtt! Játszva tanítsunk!

Mi, én és a többi szakember a tanodában, azon a véleményen vagyunk, hogy gyermekeink boldog, kiegyensúlyozott, harmonikus életéhez nélkülözhetetlen a közös játék.

Gyermekeink a játék során tanulnak, a játék során ismerik meg a világot, fedezik fel azt. Így jönnek rá a kapcsolatokra, az ok-okozati viszonyokra, így térképezik fel a környezetüket, így oldják a stresszt, játék során tanulják meg, hol a helyük a világban. A játszás során fejlődnek azok a készségek, melyek az iskolai tanuláshoz kellenek, majd később az élethez. Szociális fejlődésükhöz is elengedhetetlen.

Mivel ennyire fontos, és nélkülözhetetlen a játék, ezért hirdetjük azt, hogy a közös játék nagyon fontos. Így egyszerre fejlődik minden olyan készség, érzelem, mely segíti gyermekünket abban, hogy önbizalommal teli, talpraesett, önálló, szeretni képes, szeretet elfogadni képes, kiegyensúlyozott felnőtt váljon belőle. Mi más lehet egy szülő feladata, ha nem az életrevaló felkészítés?

 

És igen, Csajok, tudom. Egyedül nagyon nehéz. Nekem is.

Rá kell hangolódnunk a gyermekeinkre és indulhat a móka, kacagás!!!!!!!!!

 

Folyt.köv.

 

Kövess az alábbi oldalakon, és még több tipphez juthatsz, ami a kiegyensúlyozott, boldog családot segíti!

Csatlakozok hozzád! Szeretnék harmonikus családot!

 

Szeretnél a Boldog Elváltak Klubjának tagja lenni?

Szeretnél találkozókon, előadásokon részt venni, ahol csak elváltak vannak?

Gyere és csatlakozz a klubhoz Facebookon!

Csatlakozok a Boldog Elváltak Klubjához!

 

Akik eddig is megbíztak bennem, és mint író vagy tanácsadó számítottak rám, a teljesség igénye nélkül:

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!